Duchovný partner

To čo nás povznáša a možno robí ľuďmi
Desire007
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St 09 Dec 2009, 13:46

Duchovný partner

Príspevokod užívateľa Desire007 » Po 14 Dec 2009, 15:36

Myslím, že sa vám stáva, že stretnete ľudí, ktorí sa do vás nejakým spôsobom zamilujú. Neviete im vysvetliť, že tá láska ktorú im vy dávate, je iná, ako tá ich. Vy ich milujete spôsobom, ktorý oni nechápu. Myslia, že to, čo pre nich robíte: ako im pomáhate, podporujete ich, radíte im, je láska a že vy ste pre nich ten pravý/pravá.
V momente, keď som nevedela vysvetliť, tieto veci sa mi dostal do rúk jeden nádherný úryvok Duchovný partner z knihy Doreen Virtue Poslové Světla - Co vám chtejí sdelit vaši andělé.
Termín duchovný partner je oveľa pravdivejší, než si uvedomujete. Duchovný partner je totiž partner z našej skupiny duší, niekto, kto vám bol pridelený ako pozemský sprievodca, práve vtedy keď ste vy boli pridelený jemu alebo jej. Z najhlbšieho vedomia si musíte pripomenúť, že váš pôvod nie je pozemský. Pochádza zo statosféry, ktorú nazývame "nebom," kde prebývajú naše duše. Niektoré z týchto duší si vytvárajú blízke putá, základné spoločenstvá, skupinky a všeliak zamerané uskupenia. Tieto združenia sa líšia velikosťou i dimenziou, podľa spoločných záujmov členov.
Stávajú sa partnermi v zmysle spoločníkov či kamarátov. Spoliehajú na seba, navzájom sa vedú a radia si. Pokiaľ sa jeden z nich rozhodne odísť a stráviť život na Zemi, často sa niekto dobrovoľne vydá s ním, aby ho cestou sprevádzal. Rozoznať medzi ľudmi na Zemi duchovného priateľa je vzrušujúci zážitok. Pocítite k nemu obrovskú, nadpozemsky hlbokú dôveru.
Nezamieňajte to ale s túžbou po úzkom milostnom pute s vysneným partnerom, ktorý bude vaším perfektným druhom. Skutočnosť, že ste spojení s vaším duchovným partnerom je nepopierateľná. To ale neznamená, že toto puto musí automaticky vydržať po celý život. Tento človek prichádza, aby vás potešil a priniesol útechu z domova. Prichádza vás ochraňovať, pripomenúť vám vaše pozemské úlohy a obdarovať vás pozemskými darmi. Prirodzeným, ale veľkým omylom by však bolo, hľadať v ňom alebo nej "toho pravého," kto sa vám zjavuje vo vašich romantických predstavách.
"Ten pravý" je v pozemskom slova zmysle ilúziou. Je iba romantickou predstavou, ktorú síce mnohí z nás nachádzajú, ale väčšina sa za ním márne ponáhľa. Predsa však "ten pravý" nemusí byť práve vaším duchovným partnerom. Toho tiež môžme nazvať "pomocníkom" - teda tým, kto vám pomáha úspešne zvládnuť úlohu, ktorú ste si pre daný život vybrali. Váš duchovný partner je vlastne priateľom z domova, ktorý bol poslaný, aby vám pripomenul toho, ktorý je vaším zdrojom a Stvoriteľom. Pomáha vám spomenúť si na božské svetlo a nekonečnú lásku. Pokiaľ ste priťahovaný svojím duchovným partnerom, priťahujú vás Božské hodnoty, ktoré v ňom rozpoznávate. Milujete svojho duchovného partnera, milujete vlastne Boha.
Každý vzťah k vám prichádza z určitého dôvodu a pre istý účel a vy ucítite, ako vás srdce ťahá k vašej láske. Tato príťažlivosť vám pomáha naplniť zmysel vašeho vzťahu. Ten môže byť naplnený behom pár minút alebo za niekoľko desaťročí. Jedna vec je však istá: Keď bol dosiahnutý cieľ, sila vzťahu sa zmenšuje. Partneri potom hovoria, že "už k sebe nič necítia," ale pravda je iná. Obaja teraz majú novú úlohu a pravdepodobne budú spojení s inými partnermi. Láska, ktorú k sebe cítili, však nezmizne, partneri by si mali zosťať vďační za to, akú dôležitú úlohu v živote toho druhého plnili. Potom je potrebné prestať sa otáčať späť a prijať účel súčasného okamihu.
Môžete stretnúť a milovať kopec duchovných partnerov, záleží na velikosti a dimenzii vašej duchovnej skupiny. Niektorí z vašich duchovných partnerov ešte zostávajú v nehmotnej forme a čakajú na svoje pozemské zrodenie. Mnoho z nich budete za svojho pozemského pobytu učiť, tak ako oni budú učiť vás. Koniec koncov, návrat k vašej duchovnej skupine vo vás vzbudzuje šťastie a radosť. Prečo si teda neužiť toto šťastie a radosť hneď teraz, kedy ste obklopený týmito skvelými bitosťami, vyslanými za vami z vašeho skutočného domova?
Keď narazíte na svojho duchovného partnera, nesnažte sa ho k sebe pripútať, naopak sa radujte a tešte z jeho nebeských darov. Pite ich plnými dúškami a čerpajte tak silu pre vašu pozemskú úlohu. Dôležité je nájsť v jeho svätých očiach odraz nebies a nechať ich dopadnúť na svoje božské ja.

Chano
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 29 Nov 2009, 18:36

Re: Duchovný partner

Príspevokod užívateľa Chano » So 09 Jan 2010, 23:49

Neinklinuji takto silně k bohu, protože mám nato svůj vlastní názor ale je to pravda, sám jsem to zažil, protože jsem silně lpěl, poplakal jsem si. Mnoho věcí mě ten vztah naučil a nebýt toho vztahu, zřejmě by nám to se stávající přítelkyní tak neklapalo. Takže děkuji všem jenž se podíleli semnou na mé cestě mého vývoje nechť láska a světlo vás provází. Děkuji.


Návrat na "Duchovno"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Nikto a 2 neregistrovaní

cron