Lieciva sila rastlin, bylin a pokrmov

Čo nám radia hviezdy a Luna. Ako sa starať o naše fyzično, aby bolo zdravé a krásne a aspoň čiastočne vyvážilo našu duševnú krásu.

Poslaťod cote » Pon 13 Mar 2006, 20:56

sila cesnaku
cesnak obsahuje ucinne latky, ktore dokazu bojovat proti bakteriam a hubam.Sucasne zrieduju krv a zpelsuju rozpustanie krvnych zrazenin.Tym aj predlzuju dobu zrazanlivosti krvi.Okrem toho mozno uzivanim cesnaku znizit hladinu cholesterolu az o takmer 10%.
Vedecky sa cesnak uznava na pouzitie liecby pri zvysenych hodnotach tuku v krvi a na prevenciu vekom podmienenych cievnych zmien.Je ucinnym prostriedkom proti hypertenzii(vys.krvny tlak) a arterioskleroze(kornatenie, vapenatenie tepien,ciev). Ide hlavne o preventivnu starostlivost a spomalovanie priznakov choroby :wink:
Tradicna medicina odporuca jest cesnak aj pri infekcnych crevnych ochoreniach, pravidelnym papkanim cesnaku zabranime zaludocnym a crevnym ochoreniam, virusoveho, bakterialneho a huboveho povodu.
Je vyborny aj na vonkajsie pouzitie, a to na bradavice a opary.
Obrázok užívateľa
cote

Poslaťod cote » Sob 18 Mar 2006, 20:55

Lieciva sila Podbela
podbel patri k takzvanym hlienotvornym ,,drogam,, ktore chrania zapalene miesta tak, ze na naukladaju jemnu vrstvu hlienu, cim znemoznuju podrazdenie, zmiernuju bolesti, a tym urychluju vyliecenie zapalu. Pri chronickej bronchitide a astme mozno pouzit susene pokrajane listy podbela..rozpustaju hlien , podporuju ocistujuci kasel a uvolnuju dychanie.
Cerstvo rozmrvene listky podbela liecia zapalene rany a vredy. Cerstvy vytazok z tejto rastlinky nakvapkany do ucha pomaha proti usnym bolestiam... :wink:
Obrázok užívateľa
cote

Poslaťod esens » Sob 18 Mar 2006, 20:57

Nooo, to je fajn :P
dik Cote :wink:
Obrázok užívateľa
esens

Poslaťod skorpion » Sob 18 Mar 2006, 21:05

Cote :D , Ty to sypeš asi z rukáva. Rada čítam tieto príspevky.

Ja neviem k tomuto prispieť. aj bylinky používať intuitívne aj keď približne viem, ktoré sú na čo.Ale páči sa mi kniha od Trebenovej. A keď už naozaj neviem tak si ju pozriem a urobím kombináciu podľa seba. Osvedčilo sa mi to. Ale Tvoje príspevky sú fakt dobrééééééé. :P :lol: :D

Ďakujem cote. :D
Obrázok užívateľa
skorpion

Poslaťod cote » Sob 18 Mar 2006, 21:21

vitaminove bomby
teraz mam na mysli ovocie, nie kupovane vitaminy v tabletkach..
Ludske telo si väcsinu vitaminov nevie vyrabat samo, a tak potrebuje pravidelny prisun v strave. Kazdy vitamin ma niekolko specialnych uloh a jeho nedostatok moze viest k vaznemu ochoreniu. Vitaminy, ktore nie su rozpustne vo vode ale v tukoch su vitaminy A, D, E a K. Nevylucuju sa z tela mocom a tak ich nadmerny prijem moze pre telo prestavovat urcite riziko. Osem vitaminov skupiny B a vitamin C sa vo vode rozpusta a okrem B12 sa v tele neukladaju do zasoby...

Ked kupite ovocie, alebo zeleninu, umyvajte ju tesne pred pouzitim, a to teplou vodou, aby sa poriadne zmyli vsetky ,,zle,, veci , ktore su na povrchu.
Ceresne chrania pred dnou, pretoze rastlinne farbiva znizuju hladinu kyseliny mocovej a posobia protizapalovo.
Ribezle si poradia s armadou virusov, pretoze obsahuju vysoke percento vitaminu C.
Tukove vankusiky rozpusti ananas, obsahuje enzym bromelin, ktory podporuje travenie a rozpusta tuky.
Marhule vas omladia, pretoze maju v sebe karotenoidy kyselinu listovu a kyselinu pantotenovu, ktore pomahaju pri obnove buniek. :D
Banany obsahuju draslik, ten sa hromadi v srdcovom svale, posobi povzbudzujuco a je dobrym mocopudnym cinitelom.
:D :D :D
Obrázok užívateľa
cote

Poslaťod cote » Sob 18 Mar 2006, 21:25

dakujem esens, skorpion,,, :oops: :oops: :oops:
ja netvrdim ze vsetko co napisem musi clovek tak pouzit... ja len ponukam moznosti :D
kazdy nech si vyberie z toho co potrebuje a co sa mu paci 8)
Obrázok užívateľa
cote

Poslaťod martin » Ned 19 Mar 2006, 10:21

ja nechcem znehodnocovat tieto prisvevky, ale myslim si, ze dolezitejsie je sa zamysliet ako jeme a nie co jeme. hlavne plati, ze strava by mala byt rozmanita, lebo to ake jedlo co obsahuje sa neda zapamatat. ovocie je u nas aj tak stale sezonna zalezitost a rozmyslat cim ho nahradim je tazke a zbytocne zatazuje. skusme sa zamysliet kolko z vas ma deti a ako vsugeruvavate detom, aby sa rano pred skolou najedli, aby si na desiatu dali nejaky jogurtik, aby na obed spapali aj polievocku, na olovrant si dali jablcko a vecer sa neprepchavali. ruku na srdce kto to tiez dodrziava. podla mna malokto. vacsina z vas mozno nema cez den cas ani na ten obed a vecer sa tak napraska, ze ani zaspat nemoze. pocas dna nedodrziava pitny rezim a ked pride domov zisti, ze za cely den vypil mozno liter tekutin.

ohladne tej ocisty organizmu. neviem ci je dobre jest tri dni iba jablka. si zober, ze tvojmu telu zrazu chyba vela latok a je to pre neho zrazu sok a potom zase zacnes jest vsetko a zase je to pre telo sok. skus trebars ocistu mesiac nejest maso. potom zistis aka siroka skala pokrmov existuje a hlavne sa clovek citi lahsie a dokonale precisti hrube a tenke crevo.

potom napriklad biele pecivo obsahuje tolko lepku, ze nase tela su vo vnutry uz zabalzamovane ako lenin v mauzoleu a tazsie sa vstrebavaju rozne ziviny do tela. ked som bol na ukrajine alebo v rusku, tak tam biele pecivo je omnoho v mensej miere konzumovane ako u nas. ak tam budete, skuste ochutnat ich cierny chlieb. jedia ho tam ku vsetkemu. taku dobrotu u nas nezozeniete. vyhoda cierneho peciva alebo celozrneho je, ze nezanasa telo lepkom, lepsie precisti creva (coho dosledkom je, ze telo dokaze lepsie vstrebavat ine ziviny) a nema taku vysoku kaloricku hodnotu, vyssi obsah vlakniny.
martin

Poslaťod esens » Ned 19 Mar 2006, 10:47

Ano martin, Tvoj prispevok ma vahu a som prijemne prekvapeny.
Na to trojdnove jablckovanie ti poviem tolko, ze ide presne o to, aby si sa ocistil, ocistil si creva, cely traviaci system, dokonca aj pokozku. Ani ja to nerobim stale, ale dvakrat som to urobil a poviem Ti, stale som do toho siel s obavami, ci to zvladnem, lebo presne ako hovoris, mame vsugerovane, ze sa musime rano najest, dat si nieco aj na desiatu aj na obed a samozrejme vecer sme tiez hladni... ale cuduj sa svete, aj ked jeme obycajne jablcka, tak fungujeme normalne. A ci veris ci nie, mas vacsiu chut do prace, citis sa lahsi a si nejaky pruznejsi, nie iba pocas tych dni, ale este aj dlho potom. A urcite Ta ani nenapadne hned na stvrty den sjest vagon roznych jedal. Vies aku nadhernu chut ma na stvrty den obycajny krajec chleba s maslom? A ake ine chute vnimas aj niekolko dni po tom?
Samozrejme, ze suhlasim s Tebou a ak by sme to robili tak ako si to opisal, tak si len uskodime.
Co sa tyka ruskeho cierneho chleba, tak viem o com hovoris. Je naozaj vyborny. Ta klasicka ruska tehla :wink: sa tu u nas da tazko k niecomu prirovnat.

A este... niekolko rokov som v piatok proste nejedol. Pil som iba cistu vodu. Vobec to nechyba organizmu. mozno prve tri styri piatky pocitujes hlad. Potom uz vobec nie. Telo si zvykne. My vobec nepotrebujeme jest tolko, na kolko sme si zvykli. Aj ja mam rad dobre jedla. Aj ja si rad dam vybornu veceru a vobec mi nevadi ak je tazka a je to fajne pecene masko :P ale su obdobia, ked proste citim, ze mam jest menej. A tak uz ked nic ine, tak si dam mensie ranajky a ziadnu veceru.
A ak mas po tom vsetkom pocit, ze moja vaha kolise, tak Ta ubezpecujem, ze uz takych 15 rokov mam stabilnu vahu a citim sa vyborne :wink:
Obrázok užívateľa
esens

Poslaťod esens » Ned 19 Mar 2006, 10:50

... a myslim si, ze nie je zle vediet, co do seba davam v ceresni, co prijmam nejakou liecivou bylinou, k comu mi moze pomoct jabcko, alebo cesnak, co prijmam prostrednicktvom masa a co vo mne robi cista voda na rozdiel od drahych limonad...
Obrázok užívateľa
esens

Poslaťod martin » Ned 19 Mar 2006, 11:40

ja som to nemyslel tak, ze nemusime vediet, ale vsimni si stravovacie navyky ludi. baby sa idu zblaznit z diet a pritom staci iba keby sa stravovali normalne. ja mam tiez niekedy vacsiu a niekedy mensiu chut, ale ludia si zvykli nezdravo jest a hlavne v nasich koncinach je to bezna prax. preto aj tolko zdravotnych problemov suvisiacich so stravovanim.
ja napriklad viem, ze keby som bol len na ovoci a zelenine, tak to nevydrzim dlho a tri dni urcite nie. pri mojich castych treningoch potrebujem do tela dostat aj mnozstvo bielkovin a tie bohuzial dokazem dostat z masa. pri tazkych treningoch ma dokaze tato bielkovina nielen poriadne nasytit, ale bielkovina sa v tele rozklada na amynokyseliny a tie sluzia aj na regeneraciu svalstva a obnovu buniek.

ps esens: v tejto teme som doma zase ja hihihihihi
martin

Poslaťod esens » Ned 19 Mar 2006, 14:31

Ved ja vidim martin :P
ja sa nechcem ani nahodou s Tebou priecit :wink:
Obrázok užívateľa
esens

Poslaťod martin » Ned 19 Mar 2006, 16:19

to znie ako keby som si nieco silou vydobil :(
martin

Poslaťod skorpion » Ned 19 Mar 2006, 17:01

Ani sa nikto nemusí hádať. Každý sme iný. Ja napríklad som bez raňajok, ako bez hlavy. Celý deň mám narušený. Musím jesť pavidelne. A vôbec sa nezaťažujem čo zjem. Ale ako povedal Martin, niekedy zjem viac, inokedy mi veľmi nechutí jesť. No a čo sa týka tých jabĺčok, esens obdivujem Ťa. Ja by som to nevydržala asi ani deň. Určite by som bola hladná a keď som hladná bolí ma hlava. Ale možno by to stálo za pokus. Len by som musela mať asi 10 kíl jabĺk. :wink:
Obrázok užívateľa
skorpion

Poslaťod esens » Ned 19 Mar 2006, 18:24

V kazdom pripade si stale a pri vsetkom musime uvedomovat, ze nie je vsetko pre kazdeho, takze ani tieto konkretne jablckove dni, ani ziadne ine posty a diety nemozu pomoct kazdemu rovnako. To je samozrejme.
Ja osobne tiez nie som zastancom diet a radsej pocujem ak niekto povie, zacal som cvicit, behat, alebo trebars nejest vecer, ako ked niekto zahlasi - chudnem, drzim dietu.
To malokedy dopadne dobre a hlavne, malokedy to ma ten efekt, aky je od toho ocakavany.

to martin
Nic si si nevydobil silou. Proste mas pravdu a ja to viem. :wink:
Obrázok užívateľa
esens

Poslaťod Mirec » Ned 19 Mar 2006, 20:24

Ahojte,
bol som svedkom, ked jeden clovek ako ocistu pouzil
jablcnu a to po cely mesiac, postavilo ho to na nohy.
Jablka mu zachranili zivot. Ja osobne som prezil 12
dnovu ryzovu a malo to skvely harmonizacny vysledok.
Dlhodobu ocistu som robil aj so zelenou chaluhou
a teraz sa cistim a harmonizujem Cinskou a Tibetskou
tradicnou medicinou.
Ocistnych kur je viacej a kazda tu ma svoje miesto.
Co sa tyka stravy bol som vcera na jednom kurze
a tam nam rozdelili potraviny do troch casovych
pasiem. Podla toho sa stravujeme, jeme kolko chceme
a chudneme.
Princip stravy bol zamerany na biologicke hodiny
vnutornych organov. Najlepsie je na tom, ze sa dostavame
na optimalnu hmotnost, setrime si zdravie, jeme kolko
chceme a pritom chudneme. Nedostavuje jojo efekt
ako pri viacerych dietach. Toto zdrave papkanie bolo
pod lekarskou kontrolou a po kazdom jedle bol
uskutocneny aj bio. odber.
Obrázok užívateľa