MEDITACIA

Všetko, čo telo a dušu spája a povznáša. Tajomstvá meditácie.

Re: MEDITACIA

Poslaťod mag » Str 28 Jan 2009, 18:00

pucik:prehrabovat sa myslienkami nie je meditacia ked uz tak pozoruj svoju mysel myslienky len nechaj plynut,neposudzuj to je dobre to je zle....len pozoruj a bud pasivny tak spoznas mysel"toho pana co vsetko vytvara".....
mag
Moderátor

Poslaťod Anna » Str 28 Jan 2009, 20:07

Myslím, že keď zvládnem sedieť s prekríženými nohami /viem, že to nie je nutné/ a s vystretým chrbtom bez toho, aby som cítila napätie v chrbte a po cca 15 min. meravé nohy, môžem začať skúšať meditovať :) Zatiaľ len "bojujem" s telíčkom :)
Obrázok užívateľa
Anna

Poslaťod lubi » Str 28 Jan 2009, 20:33

Anicka,len medituj,a nebojuj,zboznujemTvoje prispevky :D
tisic mnichov ,tisic nabozenstiev.....
Obrázok užívateľa
lubi

Poslaťod Anna » Ned 08 Feb 2009, 09:06

http://www.yoga.cz/download/index.php#result meditácia vedená Svámídžim v Banskej Bystrici - anglick-česká verzia :)
Obrázok užívateľa
Anna

Re: Relaxačná a meditačná hudba

Poslaťod minnie » Ned 15 Mar 2009, 14:23

Ahojte.
Posielam link na relaxačnú a meditačnú hudbu. Odporúčam stiahnuť Chudíka.
http://www.myinfo.estranky.cz/clanky/mp3---relax_-meditacie
Obrázok užívateľa
minnie

Poslaťod lubi » Ned 15 Mar 2009, 15:50

Minnie,chcem sa Ti podakovat,za Tvoju snahu ,a za Tvoje stranky,teda predpokladam ,ze su Tvoje.Chudika milujem.Si zlata :D [smilie=006.gif]
tisic mnichov ,tisic nabozenstiev.....
Obrázok užívateľa
lubi

Poslaťod donger » Ned 11 Apr 2010, 21:20

Meditačná hudba zadarmo : http://meditationsound.blogspot.com
Je to ešte nové, ale týždenne sa tu objavujú nové albumi. Je to zadarmo, preto niekedy medzi stiahnutím dvoch súborov treba čakat asi 20 minút kým server znovu umožní stiahnutie. Sú tu aj velmy zaujímavé veci, ktoré má zmysel počúvat najma so slúchadlami.
donger

Poslaťod pampusticto » Ned 19 Jún 2011, 07:54

Ahoj,
hoci uz davno nikto nepise na tuto temu, rada by som ju otvorila. Mam zatial len 1.stupen Reiki asi 1,5 mesiaca. Vacsinou liecim seba, obcas niekoho z rodiny atd. a pokusam sa meditovat.
Avsak vcera pri meditacii som zazila cosi zvlastne.Chvilu po zaciatku som zacala citit taky slaby, ale divny :shock: pocit, akoby mi moje telo zacalo vadit.Neviem to slovami nejako lepsie opisat. Meditovala som dalej a snazila sa tento pocit ignorovat,on sa vsak stupnoval a na koci som uz bola rada,ze je po meditacii, lebo to uz zacalo byt naozaj az neprijemne.Hned ako som precitla, tak som sa riadne striasla a ponatahovala, co odstranilo ten pocit.Najskor som chcela na to vsetko zabudnut, ale nakoniec som si opat zatvorila oci a snazila sa pochopit tie pocity. O chvilu ma akoby nieco zacalo steklit na lavej nohe /nebolo to neprijemne,ale zvlastne :roll: / neskor uz aj na lavom lici. Potom ma napadlo,ci to nie su nahodou anjelikovia [smilie=051.gif] a nedavaju mi takymto sposobom najavo, ze su tu.Tak som ich poziadala,ze ak su to oni, nech mi zacnu steklit aj pravu nohu, co sa aj stalo :D . O chvilu ma vsak akoby nieco zacalo uspavat [smilie=211.gif] .Chcela som to premoct, ale ono sa to stupnovalo,tak som isla do postele. Akonahle som zhasla a zatvorila oci,zrazu sa mi zacali akoby premietat obrazy,farby, ale bolo to strasne rychle. Akoby niekto pustil zrychlene film/obrazky.Este viem,ze som si uvedomila,ze ak mi chcu nieco povedat, je skoda,ze je to take rychle a nemozem to pochopit.Potom sa zaspala a plna energie /co byva od zasvetenia/ som sa rano zobudila.

Viete mi ti nejako vysvetlit? Zazili ste nieco podobne aj vy?
Prajem vam nadherny den, plny pozitivnej energie [smilie=006.gif] [smilie=060.gif]
pampusticto

Poslaťod mentul » Ned 19 Jún 2011, 17:35

blahozelam k peknemu zazitku :-) vsetko ma svoj cas - aj komunikacia :-) myslim, ze tak ako sme rozdielni, tak kazdy z nas zaziva pri meditaciach trchu odlisne pocity, ale ten tvoj - prvy krok ku komunikacii - je velmi pekny :-)
zelam ti pekny den [smilie=006.gif]
spravme si svet z vľúdnych slov a viet
láskavych činov :-)

reiki.selamat@gmail.com
https://sites.google.com/site/selamatreiki/
Obrázok užívateľa
mentul

Poslaťod pampusticto » Pon 20 Jún 2011, 05:47

ano, viem,ze sa to bude len vylepsovat a uz sa na to tesim [smilie=005.gif] . Co vsak nemozem nejako pochopit :roll: je ten zvlastny pocit, ktory som mala pri meditacii :shock: - taketo zvlastne akoby odmietanie tela. Akoby mi vadilo :!: .
Neviete nahodou, co to mohlo znamenat?

[smilie=006.gif]
pampusticto

Poslaťod Lightworker » Pon 20 Jún 2011, 16:01

ahoj pampusticto,

odpovím ti tady ne v mailu, aby si to mohlo přečíst víc lidí. :D To, co tu popisuješ, je velice časté před zasvěcením do jakékoli energie. Už jseš připravovaná od tvých andělů, jakmile ses rozhodla pro zasvěcení. V tvém případě jseš připravována na Shamballu. Při meditaci máme občas nějaké pocity a zařazujeme je podle toho, co známe (odmítání těla). A takto se to projevuje u tebe, nebo to tak zařazuješ. Ono někdy najít ten správný popis na to, co se nám děje, je někdy těžké. Některé věci ani neumíme popsat, protože je vnímáme třeba i poprve. Jiný by popsal zase jiné pocity u toho samého prožívání. Ale jak už jsem psal nahoře, jakmile jsi se rozhodla, že podstoupíš u mne zasvěcení, tak tě na něj začínají připravovat. Je to tak skoro vždy, jen si toho někdo všimne, a druhý vůbec ne, ale pak celkově říkají, že se u nich před zasvěcením už něco změnilo.

Je úžasný, že na sobě pracuješ. A meditace je úžasná v tom, že když jsme v meditaci, tak během meditace nestárneme... :D
Naposledy upravil Lightworker dňa Pon 20 Jún 2011, 21:51, celkovo upravené 1
Láska je nepřítomnost strachu
Pravda je nepřítomnost strachu
http://www.sambala1024.cz a www.shamballa1024.com
Obrázok užívateľa
Lightworker

Poslaťod pampusticto » Pon 20 Jún 2011, 21:45

vdaka,za mile odpovede [smilie=188.gif] .Bola by som rada, keby vas viac napisalo, ake ste mali konkretne skusenosti. Viem,ze si vsetky nebudete asi pamatat, ale aspon tie, co vam utkveli v pamati,alebo tie posledne.

nadherne meditacne zazitky vam prajem [smilie=flowerface.gif]
pampusticto

Poslaťod 01zuzka01 » Uto 29 Okt 2013, 15:15

ahojte..neviem ci si to este niekto precita ale dufam ze ano pretoze potrebujem poradit....ked ja zacinam svoju meditaciu a ked sa dostavam do "tranzu" tak mi je strasne do placu a neviem preco...trva to takych 30 sek. potom ma zacne strasne boliet nos a medzi ocami a nemozem to ovladat. Dufam ze sa niekto este najde a odpovie mi na moju otazku ze preco a co vlastne sa v tej chvili so mnou deje? Vopred velmi pekne dakujem
01zuzka01

Poslaťod Lightworker » Štv 31 Okt 2013, 09:18

Ahoj Zuzka,

když se při meditaci "dotkneš" domova, vybudí to v tobě pláč. Podívej se na tu emoci trochu blíže. Je to smutek, nebo radost? Pokud je to smutek, ptej se sama sebe, kdy jsem měla podobnou emoci v tomto životě? a snaž se jít až do nejranější doby svého života, kdy jsi tento samý pocit měla. a dívej se na ru ituaci a přiznej si ji. Tím, že si ji přiznáš a pozoruješ, má možnost se rozpustit a odejít.

To, že tě bolí nos a mezi očima je vělšinou to, že to chceš mít všechno pod kontrolou a nemáš, a možná si že si i něco vyčítáš. Na to si přijď stejně, jako jsem už popisoval předtím.
Časem se to usadí a čím častěji budeš chodit do meditací, tím rychlejší bude srovnání sebe sama.... Momentálně se z nás vyplavuje mnoho uložených věcí a energie na slunci jsou už asi týden hodně vybuzené a májí na nás docela velký dopad.
Láska je nepřítomnost strachu
Pravda je nepřítomnost strachu
http://www.sambala1024.cz a www.shamballa1024.com
Obrázok užívateľa
Lightworker

Predchádzajúci

Späť na Telo a duša

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť